Zwalczanie kretów w Warszawie i okolicach

Problem z kretowinami pojawia się zwykle wtedy, gdy zaczynamy szczególnie dbać o swoje trawniki. Użyźniamy glebę, żeby trawa lepiej rosła. W żyznej ziemi pojawia się coraz więcej dżdżownic. Tam, gdzie jest ich dużo, ukazują się i krety. Polecamy zatem usługę zwalczania kretów preparatem do kupienia tylko dla przeszkolonych ekip. Zabieg ten wymaga bowiem zastosowania specjalnych środków ostrożności. Zwalczanie kretów domowymi sposobami często nie przynosi pożądanych efektów. Lepiej jest zdać się na wiedzę doświadczonych specjalistów w tym zakresie. Kompleksowa usługa to gwarancja efektywnego pozbycia się niechcianych osobników z przydomowych terenów zielonych.


Kilka słów o krecie

Kret europejski (Talpa europaea) jest ssakiem, którego większość diety stanowią dżdżownice i larwy owadów. Zamieszkuje głównie łąki i pola. Dorosły osobnik posiada długość maksymalnie około 20 cm, ma silne przednie łapy, którymi kopie tunele o średnicy około 6 cm i wypycha ziemię na powierzchnię – potocznie zwaną kretowiskami. Ma ponadto zęby – unieruchamia nimi dżdżownice i inne owady, a następnie gromadzi je w spiżarni, blisko gniazda. System korytarzy buduje zwykle na głębokości 20-50 cm z prędkością kilkunastu metrów na godzinę.

Krety dojrzałość płciową osiąga po około 1 roku życia. Ssaki te są z reguły samotnikami, dlatego w spotkaniu z innymi osobnikami bywają agresywne. Wyjątkiem jest późna wiosna, na którą przypada okres rui. Wówczas krety łączą się w pary. Ciąża trwa około 1 miesiąca. W miocie znajduje się zwykle 2-7 młodych.

Jak wygląda życie kreta?

Krety nie zapadają w sen zimowy. Zimują 50 cm poniżej poziomu zamarzania gleby, korzystając z zapasów we wcześniej wspomnianych spiżarniach. Dobę kreta można podzielić na około 3 cykle, w trakcie, których kret patroluje swoje tunele. Śpi z kolei około 4 godziny. Najaktywniejszy jest zwykle rano. W Polsce kret jest objęty częściową ochroną gatunkową. Oznacza to, że można go zwalczać jedynie na terenach prywatnych: w ogrodach, na działkach, w szkółkach, na obiektach sportowych, na lotniskach oraz w ziemnych konstrukcjach hydrotechnicznych.


W razie pytań

Cena od 300 zł do 15 kopców.