Proces dezynsekcji karaluchów

Karaczany są dla człowieka uciążliwe głównie ze względu na powodowane zanieczyszczania produktów spożywczych oraz przenoszenie mikroorganizmów chorobotwórczych. Jeśli zauważyłeś u siebie tego typu owady, koniecznie postaw na oferowane przez nas usługi usuwania karaluchów. Samodzielne podejmowanie prób zniwelowania problemu może okazać się nieskuteczne. Profesjonalne ekipy wykorzystują metodę oprysku wraz z żelowaniem bezpiecznymi i najlepszymi preparatami dostępnymi na rynku. Dzięki temu dezynsekcja karaluchów jest efektywna, a cały proces przebiega sprawnie. Korzystając z usług specjalistów, masz mieć pewność, że szkodniki więcej nie zakłócą Twojego spokoju. Dezynsekcja karaluchów to sposób by na długo zapomnieć o niechcianych współlokatorach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Z jakich miejsc najczęściej usuwamy prusaki?

Głównymi kryjówkami tych owadów są miejsca obfite w resztki pokarmu, wilgoć i ciepło. Z tego względu likwidacja prusaków odbywa się przeważnie w kuchniach i łazienkach. Najczęściej gromadzą się za szafkami, lodówkami, zmywarkami lub pralkami. Samodzielna likwidacja prusaków w takich miejscach może sprawić mnóstwo kłopotów i nie zadziałać, dlatego służymy pomocą. Wiemy, jak wykonywać takie zabiegi, by były nie tylko efektywne, ale i szybkie. Usuwanie karaluchów spod zlewów, wanien czy też grzejników również nie jest nam straszne. Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz preparaty niezastąpione przy dezynsekcji. Prusaki należą do wyjątkowo odpornych owadów, w związku z czym jak najszybciej trzeba podjąć stosowne kroki w zakresie ich eliminacji.

Jak przygotować się do zwalczania karaluchów i zwalczania prusaków metodą oprysku i żelowania:
  • Poodsuwać wszystkie rzeczy od ścian na minimum 30 cm. 
  • Zdemontować cokoły z szafek kuchennych jeśli są zdejmowane, opróżnić szafkę zlewozmywakową 
  • Pozdejmować rzeczy, które na co dzień leżą na górze wiszących szafek kuchennych 
  • Pochować wszystkie miski zwierząt oraz ich legowiska które leża na ziemi 
  • Pochować na czas zabiegu żywność oraz przedmioty mające kontakt z żywnością 
  • W miarę możliwości odsunąć od ściany lodówki, kuchenki, pralki, zmywarki
  • W trakcie zabiegu należy wskazać wszelkiego rodzaju rewizje pionów w ścianach, zdejmowane płytki w zabudowie łazienkowej, kratki wentylacyjne oraz zabudowane puste przestrzenie

Efektywna likwidacja prusaków

Karaczan prusak jest najczęściej występującym szkodnikiem w mieszkaniach. Żywi się resztkami produktów spożywczych, szczególnie bogatymi w białko. Zwalczanie prusaków na własną rękę może okazać się problematyczne, gdyż dorosły samiec gatunku osiąga długość od 1 cm do 1,5 cm, natomiast samica jest większa. Formuje z tyłu odwłoka kokon, z którego średnio wykluwa się około 30 larw. W związku z tym po krótkim czasie może okazać się, że trzeba będzie zastosować zwalczanie dużego siedliska prusaków. W temperaturze pokojowej trwa to około 3 tygodni. Oznacza to, że likwidację prusaków należy rozpocząć natychmiastowo po znalezieniu pierwszych osobników. Łatwo je rozpoznać, ponieważ ich ciało jest koloru brudnożółtego z dwoma podłużnymi czarnymi kreskami na tułowiu. Likwidacja prusaków to zabieg, który warto powtarzać. Pozwala on skutecznie usunąć jaja, a w konsekwencji całkowicie pozbyć się niechcianych lokatorów.

W razie pytań

Cena od 150 zł

Gwarancja 6 miesięcy