Wczesne zwalczanie szczurów

W naszym kraju występują dwa gatunki szczurów, przy czym szczur wędrowny (Rattus norvegicus) pojawia się w całej Polsce, a śniady (Rattus rattus) zasiedla zachodnie tereny wzdłuż Odry oraz wybrzeże. Każdy zainteresowany deratyzacją szczurów powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wykazują one najwyższą aktywność o zmierzchu i nocą, czasami przed świtem. Są wszystkożerne i w przeciwieństwie do myszy, muszą co najmniej raz dziennie napić się wody. Podczas zwalczania szczurów warto dowiedzieć się czegoś więcej o tych szkodnikach. Należy wiedzieć, że zwykle poruszają się wzdłuż ścian – muszą odczuwać kontakt z boczną powierzchnią do swego ciała. Oprócz tego gryzonie te żyją w zhierarchizowanej strukturze społecznej. Są naturalnymi wrogami myszy. Ciąża u szczurów trwa 21-23 dni, w miocie jest nawet do 10 młodych. Dojrzałość płciową osiągają one po około 3-4 miesiącach. Oznacza to, że zwalczanie szczurów należy rozpocząć od razu po zauważeniu pierwszych osobników. Zwierzęta te mogą się szybko rozmnożyć, a wtedy pozbycie się ich będzie wymagało więcej czasu. Co więcej, mogą powodować wiele szkód, w związku z tym deratyzacja szczurów jest niemalże obowiązkowa, jeśli chce się zadbać o swoje mienie. Jako profesjonalna firma zajmująca się tego typu usługami, każdorazowo gwarantujemy skuteczność.

Deratyzacja szczurów – sprawdzone metody

Szczur wędrowny lubi raczej zaciszne miejsca – piwnice, przestrzenie pod podłogami, a także kanały i urządzenia kanalizacyjne. Drąży również korytarze podziemne na głębokości 40-50 cm. Jest wielkości maksymalnie około 30 cm, zaś dodatkowe 20 cm mierzy jego ogon. Jest zwykle barwy brunatnoszarej, ma tępo zakończony pysk oraz małe, owłosione uszy. Gatunek ten migruje wiosną i jesienią na nowe stanowiska, nie gromadzi zapasów na zimę. To jeden z najpopularniejszych szkodników w naszym kraju – szczury dokonują sporych zniszczeń, tak na gospodarstwach, jak i w miastach. Ponadto zwierzęta te przenoszą groźne choroby, którymi można zakazić się np. poprzez przypadkowy kontakt ze szczurzymi odchodami. Właśnie dlatego zwalczanie szczurów jest potrzebne. Warto skorzystać z pomocy posługujących się sprawdzonymi metodami specjalistów od deratyzacji.

Efektywna deratyzacja szczurów – skorzystaj z pomocy specjalistów

Szczur śniady przesiaduje w dużej mierze na strychach, choć można go spotkać również w piwnicach czy kanałach. Dorasta do mniejszych rozmiarów niż szczur wędrowny – osiąga maksymalnie 25 cm. Występuje w ciemnym ubarwieniu, większość osobników jest czarna. Często można spotkać go na terenach, na których panuje duża różnorodność roślin, zatem znajdując go np. w swoim ogrodzie, warto pomyśleć o deratyzacji szczurów. Wykorzystuje się do tego w dużej mierze dwie techniki. Istnieją również domowe sposoby deratyzacji szczurów, takie jak zastosowanie pułapek. Zdecydowanie większą pewność gwarantuje jednak pomoc specjalistów. Warto przy tym podkreślić, że w zakres skutecznego zwalczania szczurów wchodzą także działania prewencyjne. Wystarczy m.in. nie gromadzić resztek jedzenia czy zamykać kosze na śmieci.

W razie pytań

Cena od 200 zł