Profesjonalne usuwanie gniazd os i szerszeni

Pojawienie się nieproszonych gości w postaci owadów to problem, z którym boryka się wielu z nas. Do skorzystania z usług profesjonalistów zajmujących się usuwaniem os bądź innych insektów zmuszone są zwłaszcza osoby mieszkające na wsi lub przedmieściach. Zdarza się jednak, że owady zagnieżdżą się nawet w obejściu znajdującym się w samym centrum miasta. W tym przypadku warto postawić na skutecznie zwalczanie gniazd szerszeni i os, ponieważ stwarzają one niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Użądlenie wywołuje ból, obrzęk i zaczerwienienie, a u osób uczulonych na jad błonkoskrzydłych – wstrząs anafilaktyczny. Dlatego też niezwłocznie po zauważeniu skupisk owadów, powinno się wezwać specjalistów, którzy zadbają o to, aby usuwanie szerszeni czy os było szybkie i bezproblemowe. Dzięki specjalistycznym środkom robimy to kompleksowo. Nie polecamy prób usuwania gniazd szerszeni i os na własną rękę. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. Zaufaj nam, jesteśmy prawdziwymi ekspertami od dezynsekcji!

Efektywna likwidacja gniazda os

Jeśli natkniesz się w swoim domu na skupisko tych niebezpiecznych insektów, powinieneś zachować spokój i wezwać fachowców. Likwidacja gniazd os wymaga nie tylko ostrożności. Kluczowe jest także odpowiednie przygotowanie się do tego zabiegu. Zwalczanie gniazd os wiąże się z odpowiednim przygotowaniem dedykowanych do tego preparatów i odzieży ochronnej. Niezbędny jest trójwarstwowy kombinezon wyposażony w kilka kieszeni oraz skuteczny spray użyty zgodnie z zaleceniami producenta. Dopiero z takim wyposażeniem można zabrać się za likwidację gniazda os bądź innych uzbrojonych w żądła owadów. Oczywiście sam sprzęt to nie wszystko – istotne jest także doświadczenie. Usuwaniem os nie powinny podejmować się niewykwalifikowane osoby. Może to grozić dużym niebezpieczeństwem. W przypadku, w którym konieczna okazuje się likwidacja gniazda szerszeni czy pszczół postępowanie jest podobne. Często wymaga to użycia specjalistycznego sprzętu. Kiedy owady zagnieżdżą się w trudno dostępnych miejscach, lepiej jest wezwać doświadczoną ekipę w tym zakresie.

Jak bezpiecznie pozbyć się gniazd os i szerszeni?

Jesteśmy doświadczoną firmą zajmującą się usuwaniem gniazd owadów. Dysponujemy odpowiednim sprzętem ochronnym, dzięki czemu likwidacja gniazda szerszeni nie stanowi żadnego problemu. Wykonujemy dezynsekcję szybko i dokładnie. Zajmujemy się eliminacją ich gniazd w trudno dostępnych miejscach. Ryzyko dotyczące agresywnego zachowania owadów bierzemy na siebie. Klienci nie będą już musieli obawiać się ugryzień, ponieważ usuwanie gniazd os i szerszeni to nasza specjalność. W 100% dbamy o bezpieczeństwo. Używamy profesjonalnych preparatów gwarantujących maksymalnie szybkie zwalczanie gniazd os. Usuwamy je z gwarancją i bez naruszania konstrukcji budynku. Likwidacja gniazda szerszeni zapewnia bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom, ale i ich bliskim sąsiadom. Owady te lubią krążyć po okolicy, zatem warto wziąć to pod uwagę. Szukasz firmy, która zajmuje się zwalczaniem gniazd os i szerszeni? Skorzystaj z usług specjalistów w tej dziedzinie i skontaktuj się z nami telefonicznie. Usuwanie gniazd szerszeni to nasza specjalność. Dowodem tego jest liczne grono zadowolonych Klientów.

Kilka słów o osach i szerszeniach

Osy i szerszenie należą do rodziny osowatych (Vespidae). Dorosły szerszeń europejski (Vespa crabo) jest długości maksymalnie około 3-4 cm. To największy przedstawiciel tej rodziny w Europie Środkowej. Ich ubarwienie bywa zróżnicowane – zmienne w zależności od regionu. Typowy jest czarny tułów w rude plamy i żółty odwłok w czarne pasy. W przeciwieństwie do pszczół, osy i szerszenie mogą żądlić wielokrotnie, ponieważ nie mają tylu zadziorów w żądle. Są to drapieżne, wszystkożerne owady, które głównie żywią się innymi szkodnikami, owocami i sokami drzew. Występują w pobliżu terenów zamieszkałych przez ludzi. Likwidacja gniazd os może okazać się konieczna wczesną wiosną, ponieważ właśnie wtedy te budują gniazda z resztek próchniejącego drewna i własnej śliny. Zakładają je często w pniach drzew, domkach dla ptaków, w elewacjach budynków i dachach. Likwidacja gniazda szerszeni odbywa się najczęściej w okresie letnim. Gdy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, ich aktywność ustępuje.

Osy i szerszenie – różnice

Osy (Vespula) występują pospolicie w miastach, na ich obrzeżach, w ogrodach i lasach. Ich ciało ma maksymalnie około 2 cm długości. Jest czarno-żółtego ubarwienia z charakterystycznym przewężeniem między tułowiem a odwłokiem. Osy żywią się innymi owadami (muchami, komarami, pszczołami) oraz owocami i sokami drzew. Gniazda bardzo często są zakładane w ziemi oraz w dziurach w budynkach, dachach i drzewach. Choć ich użądlenie jest bolesne, dla większości zdrowych osób nie stanowi ono zagrożenia życia.

Znacznie bardziej obawiamy się szerszeni (Vespa crabro), czyli większych, agresywniejszych kuzynów os. Ich użądlenia także stanowią niebezpieczeństwo niemal wyłącznie dla osób uczulonych na jad, jednak są znacznie bardziej bolesne niż atak osy czy pszczoły. Te groźne owady przystosowały się do życia w zurbanizowanym środowisku. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy próbować pozbyć się ich na własną rękę – usuwanie szerszeni należy pozostawić profesjonalistom. Na szczęście gatunek ten nie występuje tak licznie jak pszczoły oraz osy.

Niebezpieczeństwo stanowią także pszczoły

Pszczoły miodne (Apis mellifera) są zdecydowanie mniej agresywne niż osy czy szerszenie. Nie oznacza to jednak, że nie stanowią one zagrożenia. Wręcz przeciwnie – użądlenie przez te pożyteczne owady może być szczególnie niebezpieczne dla dzieci, zwierząt oraz osób uczulonych na wydobywający się z ich żądeł jad. Co więcej, nawet zdrowy dorosły może poważnie ucierpieć wskutek ataku chmary broniących ula robotnic. Dlatego tak istotne jest usuwanie gniazd pszczół znajdujących się w pobliżu naszego domostwa. Zdecydowanie nie powinniśmy jednak podejmować się tego typu działania na własną rękę – warto postawić na doświadczonych fachowców, którzy pozbędą się owadów szybko i sprawnie, a co najważniejsze – z zachowaniem bezpieczeństwa. Usuwanie gniazd pszczół to usługa z 6-miesięczną gwarancję. Dzięki specjalistycznym preparatom pozbywamy się tych nieproszonych gości. Mimo tego, że pszczoły to niezwykle potrzebne owady do funkcjonowania całego ekosystemu, ich obecność w pobliżu domów jest uciążliwa. Skontaktuj się z nami, by w profesjonalny sposób pozbyć się ich siedlisk.

Cena od 200 zł za gniazdo 

Gwarancja 6 miesięcy