Zwalczanie kleszczy, komarów, moli, mrówek, much, pająków, rybików i innych

Przeprowadzamy zwalczanie kleszczy na działkach, wykonujemy opryski i zamgławiania profesjonalnym sprzętem, bezpiecznymi preparatami dla ludzi, zwierząt i roślin, dzięki czemu zabezpieczamy działki przed tymi owadami. Zamów odkleszczanie działki .

Kleszcze są to owady, którym do życia jest niezbędna krew. Pobieranie tego pokarmu to dla nich konieczność i sens bytowania. Insektów tych jest w ostatnich latach co raz więcej ze względu na brak ostrej zimy i ciepłą wiosnę. Owady te bytują najczęściej w naszych ogrodach, parkach miejskich i lasach (głównie na ścieżkach uczęszczanych przez zwierzęta i ludzi). Należy zaznaczyć, że kleszcze nie skaczą na człowieka z korony drzew tylko żerują najczęściej na roślinach do maksymalnie około 1,5 m wysokości. Kleszcz jest ślepy, nie ma więc znaczenia kolor naszego ubrania. Lokalizuje swoją ofiarę węchem, wyczuwa podwyższone stężenie dwutlenku węgla wokół człowieka, jego temperaturę, zapach potu. Gdy już znajdzie się na naszym ciele to długo wędruje by znaleźć najdelikatniejsze miejsce do wkłucia. Następnie pobiera krew przez nawet 3-4 dni! Dorosła samica kleszcza może pobrać 4 ml krwi powiększając swoje ciało 200 krotnie. Wkłuwając się w ciało wprowadza do naszego organizmu swoją ślinę – by znieczulić miejsce wkłucia i zapobiec krzepnięciu naszej krwi. I właśnie ślina ta jest głównym dla nas problemem. Zawiera drobnoustroje wywołujące poważne choroby: wirusowe odkleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę . Nie każdy kleszcz jest nosicielem mikroorganizmów chorobotwórczych, można przyjąć, że około co dziesiąty.

Mucha jest organizmem o bardzo dużym znaczeniu sanitarnym. Na swoim ciele może przenosić nawet kilka milionów mikroorganizmów takich jak: dur brzuszny, bakterie Salmonelli, gruźlicę, dyzenterię, polio, cholerę – oraz ich stadia przetrwalnikowe.

Swoją ofertę chcemy głównie skierować do klienta mającego problem z muchami w pomieszczeniach zamkniętych i gospodarskich. Gwarantujemy kilkutygodniowy spokój od much, szczególnie polecamy usługę zwalczania much ośrodkom blisko stajni i innych źródeł much.

Muchy są pospolitymi owadami występującymi na całym świecie. Zasiedlają zarówno tereny otwarte jak i pomieszczenia. Ich największa aktywność przypada za dnia – lubią ciepłe, nasłonecznione powierzchnie. Muchy żyją na nawozie zwierzęcym, różnego rodzaju resztkach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Jej ciało ma około od 5 do 12 mm. Muchy nie gryzą – posiadają aparat gębowy typu liżącego. Żywi się zatem pokarmem płynnym, pokarm stały rozpuszcza śliną. Ciekawostką jest, że dzięki swoim oczom mają 360 stopniowe widzenie. Ich rozwój dokonuje się w zakresie temperatur od 10 do 40 stopni. Dojrzałość płciową mucha osiąga po około 10 dniach. Samica potrafi złożyć nawet kilkaset jaj, z których wylegają się larwy. Ich rozwój w sprzyjających warunkach może trwać tylko 3 dni! Całkowita długość ich życia wynosi około 4 tygodni.

Rybik cukrowy (Lepisma saccharina) zasiedla resztki produktów spożywczych, papier, materiały wełniane, jedwabne oraz zbiory botaniczne. Jest to owad o długości ciała do 1 cm. Ciało srebrzystoszare z połyskiem. Występuje głównie w mieszkaniach (kuchnie i łazienki), w archiwach, muzeach, magazynach. Do prawidłowego wzrostu i rozwoju owady te wymagają wysokiej wilgotności otoczenia, prowadza głównie nocny tryb życia. Zaskoczone światłem uciekają do kryjówek – są to wszelkiego rodzaju szczeliny i otwory w ścianach podłogach, meblach.

Są to szkodniki o znaczeniu sanitarnym i estetycznym dla człowieka. Pozbędziemy się Twojego problemu i udzielimy na usługę gwarancji.

W razie pytań